Zadzwoń do nas: 58 620 51 90
Dział wsparcia: 58 739 62 14
Menu

Monitoring zachowań

Monitoring zachowań

Monitoring zachowań to moduł dodatkowy, poza pełną funkcjonalnością systemu, pozwalający śledzić wszystkie operacje użytkowników w systemie CRM oraz automatycznie reagować w przypadku wykrycia określonych zachowań, zdefiniowanych przez administratora. Moduł składa się z dwóch grup funkcji: rejestracji informacji i definiowania reguł monitorowania.

 

Rejestracja informacji

Jest to zestawienie wszystkich operacji wykonywanych przez użytkowników, które są objęte monitoringiem. Do takich operacji zalicza się otwarcie, edycja lub usunięcie dowolnego rekordu (np. firmy, kontaktu, sprzedaży), pobranie lub zapisanie dokumentu, czy też eksport danych. Uniwersalne, analogicznie jak w całym systemie ChromeCRM, mechanizmy wyszukiwania, pozwalają przefiltrować dane według wszystkich możliwych kryteriów.

 

Dodatkową funkcją jest informacja o aktualnie zalogowanych użytkownikach, z możliwością ręcznego wylogowania wybranej osoby.

Raport audytu - rejestr operacji wykonywanych przez użytkowników CRM

Lista zalogowanych użytkowników

 

Reguły monitorowania i ostrzeżenia

 Reguła monitorowania

Przykład jednej z grup użytkowników objętych monitorowaniem

Podgląd aktualnego stanu monitorowania

Reguły monitorowania pozwalają na zdefiniowanie warunków, w jakich system ma wykryć naruszenie zasad bezpieczeństwa w wyniku określonego zachowania użytkownika. Takim zachowaniem może być np. podgląd szczegółów 20 sprzedaży nie dotyczących własnego regionu w czasie krótszym niż 5 minut, eksport ponad 100 osób kontaktowych lub usunięcie więcej niż 3 firm w ciągu minuty. Reakcja systemu dla każdego zachowania może być inna, rozpoczynając od łagodnych ostrzeżeń w postaci e-maila do przełożonego, a kończąc na poważnych, czyli wylogowaniu z systemu i blokadzie użytkownika.

 

Każda reguła może dotyczyć konkretnej grupy monitorowania. Jest to zdefiniowana niezależnie, na potrzeby tego modułu, grupa użytkowników której operacje mają być objęte kontrolą przez wybraną regułę.

 

Moduł wyposażony jest również w monitoring aktualnie aktywnych reguł z procentowo określonym poziomem ich naruszenia, rejestruje także wszystkie ostrzeżenia - łagodne i poważne.

 

OPINIE

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najnowsze wiadomości