Zadzwoń do nas: 58 620 51 90
Dział wsparcia: 58 739 62 14
Menu

Kompletny system CRM

 

Oczekujesz indywidualnego podejścia dostawcy do Twoich wymagań? Chcesz aby CRM mówił językiem Twojej organizacji i faktycznie wspierał zachodzące w niej procesy? Wdrożenie tego narzędzia to dla Ciebie kompleksowa usługa, począwszy od szczegółowej analizy potrzeb do szkolenia na gotowym systemie?

 

Wybierz ChromeCRM z pełnym dopasowaniem do potrzeb Twojej firmy.

 

 

 

CRM (od ang. customer relationship management) to system informatyczny i/lub postawa marketingowo - sprzedażowa, wspomagająca i regulująca metodykę zarządzania kontaktami i relacjami z klientami.

 

Rozwinięcie skrótu CRM w języku polskim oznacza Zarządzanie Relacjami z Klientami. Jest to stosowana na szeroką skalę strategia zarządzania, zarówno wyżej wspomnianymi relacjami z klientami, jak i tzw. okazjami sprzedażowymi. System zarządzania relacjami z klientami to funkcjonalny system informatyczny, który jest niezbędny do optymalnego i sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Usprawnia proces sprzedaży, bieżącą współpracę z klientem, pomaga budować długotrwałe relacje z klientami i całościową obsługę klientów. Pośrednio wspiera także działania marketingowe. Dobry system zarządzania relacjami z klientami funkcjonuje w obrębie całego „lejka sprzedażowego”, optymalizując występujące w nim procesy i działania. Dzięki niemu nie tylko oszczędzamy, ale także zarabiamy poprzez wzrost sprzedaży i dosprzedaży.

 

 

Sprawdź dlaczego nasz CRMSkontaktuj się z nami!

Aplikacja ChromeCRM na laptopie i komórce

Przetestuj nasz CRM i przekonaj się, jak może usprawnić Twój biznes!

Sprawdź nasz CRM

Dlaczego warto inwestować w systemy zarządzania relacjami z klientami?

Główne cele systemów CRM (ang. CRM Systems) to:

  • pozyskanie klienta
  • rozwinięcie współpracy
  • utrzymanie klienta.

Wykorzystując nowoczesne oprogramowanie, firma może zautomatyzować i skoordynować procesy biznesowe w ramach sprzedaży, marketingu, obsługi serwisowej klientów i dosprzedaży. A to w bezpośredni sposób przekłada się na finanse przedsiębiorstwa. Wyniki badań renomowanych organizacji badawczych, takich jak Aberdeen czy Forrester pokazują, że odpowiednio zorganizowany sposób zarządzania relacjami z klientami jest w stanie zwiększyć zyski przedsiębiorstwa nawet o 15%.

Odpowiednia organizacja obsługi klientów pozwala:

  • skrócić cykl sprzedaży (doprowadzając jednocześnie do jej wzrostu)
  • ograniczyć koszty administracyjne
  • poprawić sprawozdawczość
  • skrócić czas realizacji

oraz, co równie istotne zwiększyć retencję klienta, ponieważ pozwala skupić działania na klientach z potencjałem.

CRM sprawia, że wszystkie najważniejsze, związane z klientami informacje dostępne są dla odpowiednich ludzi i w odpowiednim czasie. Dzięki temu możliwa jest szybka, a przede wszystkim skuteczna reakcja na potrzeby klienta. Zarządzanie relacjami z klientami to klucz do pozyskiwania nowych klientów, utrzymania istniejących oraz wzrostu ich rentowności.

CRM to także narzędzie, które zbiera wszelkie informacje, nie tylko o klientach, ale także wszystkich innych podmiotach współpracujących z firmą. Dzięki temu mając nawet kilka filii w różnych miastach, mamy pewność, że każda filia, ma u dostawcy takie same warunki współpracy.

 

 

Jak CRM wspomoże Twoją firmę?

Bez względu na to czy prowadzimy dużą, czy małą firmę, organizacja obsługi klientów może okazać się dla nas niezbędnym narzędziem i kluczowym czynnikiem do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Dlaczego należy tym aspektem zarządzać? Ponieważ klienci coraz częściej oczekują, że to my w odpowiednim momencie przypomnimy im o konieczności dokonania u nas kolejnego zamówienia. Ponieważ to na nas spoczywa odpowiedzialność doradzania naszym klientom nowych rozwiązań / produktów/ usług z których powinni skorzystać. Ponieważ konkurencja nie śpi, a zapomniany klient to nielojalny klient.

Oczywiście mniejszym firmom w pełni wystarczy uproszczona wersja tego narzędzia. Natomiast firmy o rozbudowanej sieci klientów, firmy gdzie konieczny jest częsty kontakt z kontrahentami czy przedsiębiorstwa o licznej, rozproszonej sieci oddziałów, potrzebują oprogramowania w pełnej wersji, stworzonego i dopasowanego do ich potrzeb. Tam bowiem dobry CRM ułatwi lub wręcz pozwoli na koordynację i planowanie działań dla klientów.

System CRM jest stworzony dla wszystkich firm, od małych po duże korporacje, ale w różnym zakresie. Pomaga w zorganizowaniu przeróżnych procesów i pozwala nimi zarządzać. Niweluje utracone korzyści, a stwarza kolejne okazje i możliwości.

ChromeCRM to niezbędny i niezawodny system CRM dla każdej firmy, która chce być coraz lepsza!